2ο Γενικό Λύκειο Αργοστολίου

Καλώς ήρθατε στο δικτυακό τόπο του σχολείου μας

• s1.jpg
  • s2.jpg
Σφάλμα
  • Σφάλμα κατά τη φόρτωση δεδομένων ροής.

2ο Γενικό Λύκειο Αργοστολίου

Δημιουργική εβδομάδα στο μάθημα των Αγγλικών

Η ΜΕΛΕΤΗ ΜΑΣ

Ασχοληθήκαμε με την μελέτη κατάλληλων τρόπων για την υποβολή βιογραφικών σημειωμάτων, συστατικών επιστολών, καθώς και με την ορθή συμπεριφορά και στάση μας σε συνεντεύξεις για εύρεση εργασίας.(είτε συνεντεύξεις με προσωπική επαφή, είτε μέσω Skype).

Παρουσίαση

Υπευθυνος καθηγητης Κοσματος Ιωάννης

Τμημα Α1

σχ. ετ. 2017-18

Δημιουργική εργασία

Δημιουργική εργασία στο μάθημα των θρησκευτικών για τη σχολικη χρονια 2017-2018

Τμήμα: Α2

Θρησκευτικός φανατισμός

Ένας κόσμος γεμάτος Μαθηματικά

ΤΑΞΗ Α' ΛΥΚΕΙΟΥ, ΣΧΟΛ. ΕΤΡΟΣ 2017-18
ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΜΑΡΑΒΕΓΙΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

Πρωταθλητές

E-mail Εκτύπωση PDF
Συγχαρητήρια στην ομάδα ποδοσφαίρου του σχολείου μας για την κατάκτηση του κυπέλου για το σχολικό πρωτάθλημα νομού Κεφαλληνίας και Ιθάκης. Ο τελικος έγινε ανάμεσα στην ομάδα μας και αυτή του Γενικού Λυκείου Σάμης. Ο αγώνας έληξε ισόπαλος 0-0 οπότε και οδηγήθηκε στη διαδικασία των πέναλτι οπου και επικράτησε με σκορ 4-2.
Σύνθεση:Αντωνίου, Παπαναστασάτος Χρ., Καλογηράς, Καππάτος, Παπαναστασάτος Ε., Παγουλάτος, Μάτα, Κοκκόσης, Ρεπούσης (Σπαθής), Τζωρτζάτος Φωτ., Τζωρτζάτος Γερ.

Πλούσιο φωτογραφικο υλικό απο τον αγώνα

Επιστολή Μητροπολίτη Κεφαλληνίας Δημητρίου

E-mail Εκτύπωση PDF
Ευχαριστήρια επιστολή Μητροπολίτη Κεφαλληνίας Δημητρίου για τη συμμετοχή της κα. Καραδήμου Βασιλικης καθηγήτριας του σχολείου μας στον εορτασμο των Ελληνικών Γραμματων στις 30 Ιανουαρίου.

Διατροφικές διαταραχές

E-mail Εκτύπωση PDF
Ερευνητική εργασία με θέμα τις διατροφικές διαταραχές. Υπευθυνη καθηγήτρια κα. Ποζίδου Χρυσάνθη

Παρουσιάση

Σελίδα 1 από 10

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.